Andrea Škovierová Dragošeková

Andrea Škovierová Dragošeková

Domovská organizácia:

Meli Beli, o.z.

Senec, Bratislava

aktuálne nemá voľné kapacity ako laický poradca

Predčasný pôrod v 26.tt a následne ťažká epilepsia a Lennox- Gastautov syndróm u Melinky – prvorodenej z našich dvojičiek, sú míľniky, ktoré vo veľkej miere určili nasmerovanie môjho života i života mojej rodiny. Toho času sa nám do cesty priplietol i ďalší spoločník, Aspergerov syndróm (ľahšia forma) u druhej dcérky Ninky.

Kvalitné rodinné zázemie a zakorenenie vo viere v Boha mi dali základ pre zvládanie rôznych ťažkostí a dnes by som tu bola rada i pre vás, ktorí ste na začiatku svojej neľahkej cesty.

Vďaka deväťročnej skúsenosti s diagnózou epilepsia a kontaktom s inými rodičmi či lekármi, sa vám pokúsim dať odpovede na otázky, ale niekedy pre vás budem len GPS, ktoré vás vo vzájomnej spolupráci dovedie tam, kam máte namierené alebo dokonca tam, kde ste netušili, že sa dá prísť i napriek náročnej situácii, akou je život s dieťaťom s epilepsiou.

V oblasti epilepsie sa venujem najmä šíreniu povedomia o tomto ochorení a edukácii. Popri práci mamy na plný úväzok však rada investujem energiu i do presadzovania dlhodobo prehliadaných potrieb inak obdarených detí a ich rodín a do posilňovania emočnej inteligencie zdravých detí, ktoré raz budú mať moc meniť náš svet na lepšie miesto pre všetkých.