Telesné znevýhodnenie

Spoločnosť LetMo

Spolu so svojimi medzinárodnými dodávateľmi a mnohými ďalšími organizáciami poskytla pomoc používateľom invalidných vozíkov/seniorom s obmedzenou pohyblivosťou a vyčlenila finančné prostriedky a kapacity na dodávku invalidných vozíkov a príslušenstva na Ukrajinu alebo ukrajinským utečencom. Ak ste humanitárna organizácia, ktorá je v kontakte s používateľmi mechanických invalidných vozíkov, alebo jednotlivec, ktorý potrebuje technickú pomoc v tejto oblasti, neváhajte nás kontaktovať.

Mirek Zeman – LetMo SK
E-mail: mail@mirekzeman.com

Súvisiace odkazy:

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR

Je jedinou špecifickou organizáciou na Slovensku, ktorá združuje deti aj dospelých a ich rodiny so svalovou dystrofiou a inými nervovosvalovými ochoreniami. Svojim členom poskytujeme odbornú pomoc aj ľudské zázemie, našou snahou je zmierniť dôsledky rozsiahleho a veľmi vážneho telesného postihnutia.  Členom chceme poskytnúť adresnú a komplexnú podporu, ktorá reaguje na ich neustále sa meniace potreby v súvislosti s postupným a nezastaviteľným zhoršovaním ochorenia a zdravotného stavu dystrofika.

Súvisiace odkazy:

Slovenské hemofilické združenie

Slovenské hemofilické združenie obdŕžalo prostredníctvom Európskeho hemofilického konzorcia prosbu o pomoc z Ukrajinskej hemofilickej asociácie, ktorí musia z dôvodu vojny opustiť svoju krajinu. Konkrétne ide o pomoc pri presune väčšieho objemu koncentrátov koagulačných faktorov cez hranicu, pomoc s orientovaním sa v systéme zdravotnej starostlivosti pre cudzincov, pomoc s orientovaním sa v zdravotnej starostlivosti o pacientov s vrodenými poruchami zrážania krvi.

Pre komunikáciu v anglickom jazyku, pre informácie o zdravotnej starostlivosti kontaktujte:

MUDr. Martin Sedmina, lekár, hematológ, podpredseda Slovenského hemofilického združenia.

+421907615270 (okrem telefonátu aj WhatsApp a Viber)

Pre komunikáciu v ruskom jazyku:

Ing. Jaroslav Janovec, predseda Slovenského hemofilického združenia +421905241353

SHZ taktiež zabezpečuje pomoc pri presune väčšieho objemu koncentrátov koagulačných faktorov cez hranicu, pomoc s orientovaním sa v systéme zdravotnej starostlivosti pre cudzincov, pomoc s orientovaním sa v zdravotnej starostlivosti o pacientov s vrodenými poruchami zrážania krvi

Súvisiace odkazy:

Združenie Lymfoma a Leukémia Slovensko

Združenie Lymfoma a Leukémia Slovensko zriadili webovú podstránku v ukrajinskom jazyku určenú pre ukrajinských onkologických pacientov a ich príbuzných, ktorí prekročili hranice Slovenska a hľadajú pomoc v oblasti starostlivosti o rakovinu.‎ Pracovníci zhromažďujú dôležité informácie, poskytujú kontakty a najmä sa snažia poskytnúť potrebnú pomoc v spolupráci s inými organizáciami a vládou Slovenskej republiky.‎

Súvisiace odkazy: