Späť na zoznam

Newsletter č.3/2020

Milí členovia a podporovatelia Platformy rodín detí so zdravotným znevýhodnením,

v pandemickom období sa každý z nás dostal do situácií, ktoré  sme pred tým neriešili. Museli sme sa vysporiadať so zmenou životného štýlu a naďalej žiť v prispôsobovaní sa vyhláseným obmedzeniam. Pracovný život u nás v Platforme  sa preniesol do virtuálneho sveta, v ktorom sme pracovali na projektoch. Tie najzaujímavejšie Vám prinášame v Newsleteri č.3.


+421 948 991 444  je nová telefonická linka na podporu rodičov detí so zdravotným znevýhodnením.

7.9.2020 sme v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska spustili telefonickú linku. Linka funguje v rámci programu „Rodičia Rodičom“ na princípoch laického poradenstva a k dispozícii bude trikrát do týždňa.

Utorok   9:00 – 13:00
Štvrtok  12:00 – 16:00
Piatok   9:00 – 13:00

Linku má na starosti naša Zuzka Suchová, laická poradkyňa Platformy rodín detí so zdravotným znevýhodnením. Telefonická linka je ďalším nástrojom podpory rodinám a doplnkom k emailu  inklulinka@platformarodin.sk, alebo kontaktného formulára (TU), kde poskytujeme poradenstvo aj naďalej. Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením od marca tohto roka prijala 200 podnetov. Od spustenia linky už 27 rodičov využilo možnosť individuálnej podpory a od marca 2020 navštívilo stránku Inklulinky viac ako 20 000 užívateľov.


Vzdelávacie workshopy

Vnímame tiež intenzívny dopyt rodičov po informáciách a preto sme pre Vás pripravili sériu vzdelávacích workshopov s názvom  Práva detí so zdravotným znevýhodnením v sociálnej oblasti a vo vzdelávaní. Viac o témach a možnosti účasti na ďalšej sérií workshopov sa dozviete TU.

Uskutočné workshopy a ohlasy od účastníkov.

Zvolen – 19.9.2020 » “Ďakujem za skvelé informácie a rady”
Poprad – 25.7.2020 » “Výborne odprezentované, jasne, stručne aj zaujímavo”
Prešov – 18.7.2020 » “Pozývame realizovať workshop na PF PU pre našich študentov, bude to pre nich veľmi prínosné”
Košice – 17.7.2020 » “Veľmi pekne ďakujem, stretnutie bolo pre mňa veľmi prínosné”


Z uskutočnených projektov a aktivít pre Vás vyberáme:

Pripomienkovali sme Záverečnú správu o plnení opatrení vyplývajúcich z Národného programu rozvoja životných podmienok osôb so ZZ na roky 2014-2020. Viac TU.

Zúčastnili sme sa Tlačovej konferencie pri príležitosti 10. Výročia ratifikácie Dohovoru o právach osôb so ZZ. Viac TU.

Stretli sme sa so zástupcami OZ Cesta von. Viac TU.

Zverejnili sme pre Vás vzory žiadostí a odvolaní v oblastiach vzdelávania a sociálnych vecí. Viac TU.

Prečítajte si vyjadrenie Platformy k navýšeniu opatrovateľského príspevku a k pozastaveniu hodinovej sadzby osobnej asistencie TU.

Naša kolegyňa Janka Lowinski sa stala riaditeľkou pre Tréningový program motorických zručností Špeciálnych olympiád Slovensko. Čo môže tento program priniesť Vašim deťom sa dočítate TU.

Pokračujeme v spolupráci s Birrelom na projekte Nezastaviteľní. Chcete mať nezastaviteľné zážitky? Prihláste sa TU.


Úspešné príbehy

Na stránke www.platformarodin.sk si môžete prečítať aj úspešné príbehy zo života detí so zdravotným znevýhodnením. Veríme, že úspešným sa stane už aj medializovaný príbeh Mareka Vargu s Downovým syndrómom, ktorého pre jeho zdravotné znevýhodnenie neprijali na strednú odbornú školu do 3-ročného oboru chovateľ koní.  Marekových rodičov odborne sprevádzame a našu cestu k úspechu podporila aj Verejná ochrankyňa práv Prof. Mária Patakyová, u ktorej je to v procese ďalšieho spracovania. Budeme Vás informovať. Toto sa bude týkať veľa ďaľších detí. Držte nám palce.


Tento newsletter vznikol vďaka projektu „Spájanie je cesta aj cieľ“. Projekt je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

A vďaka Vašim 2% sa môže realita zlepšiť. ĎAKUJEME

Viac informácií nájdete na TU.


Ak poznáte vo svojom okolí rodinu s dieťaťom so ZZ povedzte jej o nás . www.platformarodin.sk je jedinečnou organizáciou na zlepšenie Vášho života.


Zdieľať

Späť na zoznam