Späť na zoznam

5 rokov Platformy rodín so zmenami. Novými štatutármi Monika Fričová a Zuzka Suchová.

“Pred piatimi rokmi sme sa spoločne rozhodli formálne svetu predstaviť a vzniklo občianske združenie, ktoré sme my jeho zakladateľky, matky detí s viacnásobným zdravotným znevýhodnením potrebovali na to, aby nás svet konečne začal brať vážne, aby nás ľudia čo môžu zmenu uskutočniť, počúvali a aby rodiny detí s akýmkoľvek zdravotným znevýhodnením našli v tvorenej Platfome rodín zdroj podpory, nádeje a spoločného zdieľania.

Stanovili sme si strategické ciele na základe našich snov a vízií. Tieto ciele sa dosiahli.

A dosiahli sme spolu dokonca viac ako sme si na začiatku predstavovali. Prvá mimoriadna členka Platformy rodín Otka Čechová prirovnala naše výsledky práce po prvom roku za « kvantový skok » a to sme sa ešte len rozbiehali.

Naše dieťa vyrástlo veľmi dobre a tak sa môže začať nová éra. Cítim zadosťučinenie z toho čo sa nám podarilo, a teraz je čas vykročiť ďalej.

Organizácia potrebuje na nasledujúcich 5 rokov nového ducha, novú energiu, nové nápady, nové ciele. A s novým vedením, pracovným tímom a celou členskou organizáciou bude výrazne rozpoznávanou MVO ďalších päť rokov. Tým som si istá.” Povedala Jana Lowinski, pri odovzdávaní funkcie štatutárky a predsedníčky novozvoleným kolegyniam Monike Fričovej a Zuzane Suchovej, ktoré sa odhodlali prevziať vedenie Platformy rodin na ďalších 5 rokov a získali mandát všetkých voliacich členov Snemu.

Galéria

Zdieľať

Späť na zoznam