Späť na zoznam

Zuzana Čaputová – prezidentka SR na sociálnych sieťach pri príležitosti sputenia kampane #vidimtopodstatne:

Ľudské a empatické prijatie v bežných škôlkach, školách a pri záujmových aktivitách. Aby ich deti neboli izolované, ale vyrastali s rovesníkmi. Aby jednoducho ich deti mohli byť v živote úspešné a šťastné. To si najčastejšie želali rodičia detí so znevýhodnením, ktorí nedávno odpovedali na moju výzvu cez Instagram, čo by im a ich deťom ich každodenný život uľahčilo.

Nie je to len úloha politikov, všetci môžeme prispieť a meniť perspektívu nazerania, a tak aj svet detí so znevýhodnením a ich rodín. Všímajme si to, čo je naozaj podstatné. Nie nedostatky, ale potreby, aby mohli uspieť. Ak dosiahneme lepšie podmienky pre deti so znevýhodnením pomôže to nám všetkým. Aby v spomienkach tejto generácie detí už nechýbali spoločne strávené chvíle a priateľstvá so spolužiakmi so zdravotným znevýhodnením, o ktoré bola izoláciou takýchto detí ochudobnená moja generácia.

Viac na linku :https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-podporila-platformu-rodin-d/599181-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bsearch&fbclid=IwAR2Hrj_SqB0duFzQ5xQJTlcb9Jfd7vAzAsN4h0VhSfK08URmmYbWFGw5hAo

Galéria

Zdieľať

Späť na zoznam